SHARE THE ART YOU LOVE
SEBA ART GALLERYLast login: 29-08-2017 14:54
0 Likes   0 Shares


HULYA KULOGLU SEBA ART GALLERY

Artist: HULYA KULO?LU SEBA ART GALLERY
HULYA KULOGLU


2000 yılında “Seba Sanat Galerisi” nde resim çalışmalarına başlayan sanatçı, 2003 yılında aynı atölyede yetişen sanatçılar tarafından oluşturulan “Su Grubu” nun kurucu üyeleri arasında yer almıştır. “Su Grubu” tarafından düzenlenen yurtiçi ve yurtdışı etkinliklerin hemen tamamında aktif olarak görev almış, çok sayıda karma sergiye katılmış ve kişisel sergiler açmıştır.

Sanatçı, 2005 yılında Fransa’da “ART-DE VIVRE” sanat okulu çalışmalarını başarıyla tamamlamış, bu süreci izleyen dönemlerde İngiltere ve Fransa’da karma sergilere katılmıştır. Ardından 2006 yılında İzmir Resim Heykel Müzesinde, heykel kurslarına katılmış ve buradaki eğitimini de başarıyla tamamlamıştır.

Sanatçı, eserlerinde farklı teknikleri birarada kullanarak oluşturduğu ilginç ve deneysel dokularla dikkat çekici ve kendine özgü bir üslup yakalamıştır. 2007 yılında “FLORANCE BIANELI” ne kabul edilmiş, yakaladığı başarı üzerine “Daimi Katılımcı” hakkı elde etmiştir.

Sanatçı, kendine özgü üslubuyla resim sanatındaki deneysel ve yeni tekniklerle farklı olanı aramaya devam etmekte ve resim çalışmalarını halen yaşadığı kent olan İzmir’de sürdürmektedir.


You need to login or signup to add your comment to this work.

Other people who shared works by HULYA KULO?LU SEBA ART GALLERY

zeynepMore works from SEBA ART GALLERY
MELTEM ÖZCANHULYA KULOGLU SEBA ART GALLERYseba ugurtan 2014TÜRKAN IŞIK120X90 CMAFET YAYLAHULYA KULOGLU SEBA ART GALLERYAFET YAYLA

8 of 503


Other works in Painting
Nuit tombante sur la Loire (1923), by Félix Vallotton (1865-1925).Georges Seurat - Bathers at AsnièresEdvard Munch "Evening on Karl Johan"CHAINE D’UNION - Chain of Union - by PascalGerard Terborch II  -Girl in Peasant CostumeAlbrecht Dürer - A Young HareGustav Klimt- Judith mit dem Haupt HolofernesPaolo Uccello - The Battle of San Romano

8 of 384516Loading...