SHARE THE ART YOU LOVE
SEBA ART GALLERYLast login: 16-07-2017 19:19
1 Likes   0 Shares


HULYA KULOGLU SEBA ART GALLERY

Artist: HULYA KULO?LU SEBA ART GALLERY
HULYA KULOGLU


2000 yılında “Seba Sanat Galerisi” nde resim çalışmalarına başlayan sanatçı, 2003 yılında aynı atölyede yetişen sanatçılar tarafından oluşturulan “Su Grubu” nun kurucu üyeleri arasında yer almıştır. “Su Grubu” tarafından düzenlenen yurtiçi ve yurtdışı etkinliklerin hemen tamamında aktif olarak görev almış, çok sayıda karma sergiye katılmış ve kişisel sergiler açmıştır.

Sanatçı, 2005 yılında Fransa’da “ART-DE VIVRE” sanat okulu çalışmalarını başarıyla tamamlamış, bu süreci izleyen dönemlerde İngiltere ve Fransa’da karma sergilere katılmıştır. Ardından 2006 yılında İzmir Resim Heykel Müzesinde, heykel kurslarına katılmış ve buradaki eğitimini de başarıyla tamamlamıştır.

Sanatçı, eserlerinde farklı teknikleri birarada kullanarak oluşturduğu ilginç ve deneysel dokularla dikkat çekici ve kendine özgü bir üslup yakalamıştır. 2007 yılında “FLORANCE BIANELI” ne kabul edilmiş, yakaladığı başarı üzerine “Daimi Katılımcı” hakkı elde etmiştir.

Sanatçı, kendine özgü üslubuyla resim sanatındaki deneysel ve yeni tekniklerle farklı olanı aramaya devam etmekte ve resim çalışmalarını halen yaşadığı kent olan İzmir’de sürdürmektedir.


You need to login or signup to add your comment to this work.

Liked by 1 users

SEBA ART GALLERY


Other people who shared works by HULYA KULO?LU SEBA ART GALLERY

zeynepMore works from SEBA ART GALLERY
AFET YAYLANURAY İPEKYASEMIN DIREN SEBA ART GALLERYSEBA UĞURTANCENGİZ KESKİNERAYLA GEDİKHULYA KULOGLU SEBA ART GALLERYHULYA KULOGLU SEBA ART GALLERY

8 of 400


Other works in Painting
Landscape: Legacy Of The Four Breasted WomanSandro Botticelli: 1446-1510 Italian painter :: The virgin and child with saint john and an angelGuardianes Abstractos por Mari Carmen... Disponible en Weil Art #artejovenpanamaDrager Meurtant - l'Arbre qui chante, 2017Suchitra Bhosle :Karl Schmidt-Rottluff - Deichdurchbruch, 1910CAKE BY THE OCEAN - by Pascal"barcos pesqueros" Espanha

8 of 382393Loading...